cappaper پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد

cappaper: پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد سید محمد خاتمی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی‌کنم / نیکی مظفری

نیکی مظفری جزو آن دسته از بازیگران جوانی است که به علت نسبت خانوادگی با چهره‌ای سرشناس، کار مشکل جهت اثبات استعداد و توانایی‌اش در سینما دارد. با این حال دختر م

از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی‌کنم / نیکی مظفری

نیکی مظفری : از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی کنم

عبارات مهم : تئاتر

نیکی مظفری جزو آن دسته از بازیگران جوانی است که به علت نسبت خانوادگی با صورت ای سرشناس، کار مشکل جهت اثبات استعداد و توانایی اش در سینما دارد. با این حال دختر مجید مظفری با حضورهای تئاتری و گزینش های آگاهانه تلاش می کند ضمن افتخار به پدر هنرمندش، به هویت مستقلی در بازیگری برسد.

او این روزها فیلم «نقطه کور» ساخته مهدی گلستانه را بر پرده سینماها دارد و نقش شخصیتی به نام نرگس را بازی می کند. مظفری در این فیلم با بازیگرانی چون محمدرضا فروتن، هانیه توسلی، شقایق فراهانی، خاطره اسدی و محسن کیایی همکاری کرده است.

از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی‌کنم / نیکی مظفری

«نقطه کور» دو سال پیش در جشنواره فیلم فجر حضور داشت؛ فکر نمی کنید اگر فیلم سریعتر در سینماها به نمایش درمی آمد و بازی تان سریعتر دیده می شد، اتفاقات بهتری برایتان می افتاد و نقش های خوبی به شما پیشنهاد می شد؟

من از زمانی که فیلمبرداری «نقطه کور» تمام شد، پیشنهادات جهت بازی در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی کم نداشتم، ولی طبیعتا اکران هر فیلمی اگر بموقع و در وقت طلایی باشد، می تواند اتفاقات بهتری جهت بازیگران و دیگر عوامل آن رقم بزند؛ ضمنا یکی از دلایلی که پیشنهادها به همکاری منجر نشد، بحث کمبود بودجه بود که باعث شد پروژه هایی که می توانستند به کارهای خوبی تبدیل شوند، در همان مرحله پیش تولید باقی بمانند. پروژه هایی هم بود که من و سازندگان آثار نتوانستیم جهت همکاری به توافق برسیم.

چقدر حضور بازیگران مشهور به عنوان همکار و همبازی، شما را جهت پذیرفتن پیشنهاد ترغیب می کند؟

نیکی مظفری جزو آن دسته از بازیگران جوانی است که به علت نسبت خانوادگی با چهره‌ای سرشناس، کار مشکل جهت اثبات استعداد و توانایی‌اش در سینما دارد. با این حال دختر م

سینما یک کار گروهی است و نمی توان شخصی به آن نگاه کرد. من هم تلاش می کنم در گزینش هایم به این مساله توجه کنم، ضمن این که به عنوان فردی کم تجربه تر نسبت به دیگران، ترجیح می دهم در این سال های اولیه حضورم در سینما، با گروهی آشنا شده است کار کنم که اعتبار خوبی دارند تا بتوانم از آنها یاد بگیرم و کار هم به خاطر حضور این عوامل حرفه ای بخوبی دیده شود.

از طرف دیگر هم به ماجرا نگاه کنیم؛ قرار گرفتن در جمع بازیگران صورت و سرشناس، مجال دیده شدن را به شما می دهد؟

مگر می شود آدم در یک کاری که در مجموع خوب باشد، دیده نشود؟ همه دوستان و همکاران یک پروژه سینمایی هر لحظه تلاش می کنند عالی ترین کار را ارائه دهند؛ این اتفاق در فیلم «نقطه کور» هم افتاد. من هم به عنوان بازیگر در این فیلم مثل دیگر کارها ضمن یادگرفتن از همکارانم، تلاش کردم خودم را به آنها برسانم.

پدرتان فیلم را دیده است؟

از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی‌کنم / نیکی مظفری

بله.

چه نظری راجع به بازی شما داشت؟

پدرم هر لحظه مشوق من است و انگیزه مورد نیاز را به من می دهد. البته جاهایی هم خیلی رک است و بدون این که حتی آینده نگری کنم، مرا نقد می کند؛ نقدهایی که سازنده و کارشناسانه است و بسیار به کارم می آید. اگر قرار باشد در این کار ماندگار شوم، باید نقدپذیر باشم؛ چه از طرف ایشان و چه از طرف دوستان و دیگر افراد صاحب نظر، ولی پدرم این فیلم را دوست داشت و نظرش راجع به بازی من و دیگر بازیگران کار مثبت بود.

نیکی مظفری جزو آن دسته از بازیگران جوانی است که به علت نسبت خانوادگی با چهره‌ای سرشناس، کار مشکل جهت اثبات استعداد و توانایی‌اش در سینما دارد. با این حال دختر م

آقای مظفری در دو سال اخیر جشنواره فیلم فجر، مدیر کاخ مردمی بود. احیانا به عنوان دختر مدیر، سوءاستفاده ای از این موقعیت نکردید؟!

(می خندد) من حتی از این موقعیت استفاده هم نکردم، چه برسد به سوءاستفاده. چون دقیقا در همان زمان، سر اجرای تئاتر «کابوس های حضرت اشرف» (حسین پاکدل) در مجموعه ایرانشهر بودم و اگر هم می خواستم، نمی توانستم بروم فیلم های جشنواره را ببینم، ولی روزهای شنبه که تئاتر تعطیل بود، به پردیس ملت می رفتم و به پدرم در انجام یک سری از کارها کمک می کردم.

از موقعیت پدرم سوءاستفاده نمی‌کنم / نیکی مظفری

تجربه فعالیت در تئاتر، چقدر در تلویزیون و سینما به کمک شما می آید؟

بازیگری در تئاتر مثل یک کلاس درس از تمامی جهات می ماند؛ چه به لحاظ روحی، فیزیکی، فن بیان، اطلاعات عمومی و… قطعا این موارد به اضافه آگاهی و شناختی که در تئاتر به دست می آید، خیلی در مدیوم تلویزیون و سینما بافایده خواهد بود. تجربه های تئاتری که با کارگردان های بنامی چون حسین پاکدل، ایوب آقاخانی و هادی مرزبان داشتم، بدون تردید در تلویزیون و سینما به کمک من آمده است.

فکر نمی کنید دایره انتخابی بعضی تهیه کننده ها و کارگردان ها جهت نقش ها محدود است و آنها به عنوان نمونه جهت یک شخصیت زن جوان فقط به گزینه های معدودی فکر می کنند و نقش ها به بازیگران خاصی می رسد؟

من این طور فکر نمی کنم؛ چون به عنوان بازیگر این قدر باید تلاش کنم و در کارهای خوبی حضور داشته باشم که من هم جزو آن گزینه ها قرار بگیرم. اتفاقا کارهای پرسروصدایی هم بوده که من جزو کاندیداهای ایفای نقش در آنها بودم، ولی به دلایلی این اتفاق نیفتاد. من اصلا به این چیزها فکر نمی کنم.

در اینترنت هم حضور پررنگی دارید و بزنم به تخته 221 هزار نفر فالوئر دارید! با کژرفتاری های احتمالی بعضی بازدیدکنندگان در این محیط چه می کنید؟

هیچ. چه کار می توانم بکنم؟ فقط بعضی مواقع که الفاظ رکیکی را به کار می برند و صراحت کلامشان خیلی اوج می زند، من به خاطر این که زیاد از این اذیت نشوم و خانواده و دوستانم هم ناراحت نشوند، آنها را بلاک می کنم.

کار تازه چه خبر؟

سر یک تمرین تئاتر هستم که اگر ان شاءالله همه چیز خوب پیش برود، طی چند روز آینده روی صحنه می رود. البته چون این کار روابط عمومی دارد، اجازه بدهید من نامی از این تئاتر نبرم و خبر اجرای آن از این طریق اطلاع رسانی شود.

برنامه خاصی جهت مسیر بازیگری خود دارید، به عنوان نمونه بگویید سالی یک تئاتر بازی می کنم یا فقط در نقش ها و کارهایی با این مختصات حضور پیدا خواهم کرد؟

نه، چون به خاطر این که اگر بخواهم خودم را در چارچوب خاصی محدود کنم و بنا را بر برنامه ریزی ذهنی خودم بگذارم، شاید بعضی کارهای خوب را از دست بدهم. من خودم را به جریان کاری که دارم و پیش رویم هست، سپرده ام و تلاش می کنم عالی ترین اتفاق برایم بیفتد.

نمایشگاه کتاب هم این روزها برگزار می شود. چقدر اهل مطالعه هستید؟

سعی می کنم هر ماه یک کتاب بخوانم.

آخرین کتابی که خواندید، چیست؟

الان چند وقت است روی درست خواندن شعرهای فارسی و آثار شاعرانی چون حافظ تمرکز کرده ام. جهت من پیش آمده کتاب حافظ را باز کرده ام، ولی نتوانستم آن را درست و روان بخوانم. با خودم فکر کردم چقدر بد است که من نمی توانم با تسلط این شعرهای را بخوانم، جهت همین بتازگی روی این عنوان وقت می گذارم.

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | بازیگری | سینمایی | بازیگران | مجید مظفری | نیکی مظفری | بازیگران مشهور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs