cappaper پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد

cappaper: پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد سید محمد خاتمی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مروری بر جالب ترین سوتی های برنامه های پخش زنده

روزنامه خراسان در گزارشی نوشت: اخیرا شاهد یک سوتی تازه از آقای رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» بودیم که نام گلزن برتر ایرانی مسابقه های فوتسال بانوان آسیا ر

مروری بر جالب ترین سوتی های برنامه های پخش زنده

مروری بر جالب ترین سوتی های برنامه های پخش زنده

عبارات مهم : اخبار

روزنامه خراسان در گزارشی نوشت:
اخیرا شاهد یک سوتی تازه از آقای رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» بودیم که نام گلزن برتر ایرانی مسابقه های فوتسال بانوان آسیا را اشتباه اعلام کرد و سرمربی تیم هم خیلی متین، این سوتی آقای مجری را برطرف و رجوع کرد! خوشبختانه یادآوری سوتی هایی که مجری ها و بازیگران و سایر بازیگران و صورت های معروف وطنی داده اند، خیلی سخت و دور از ذهن نیست. اصلا انگار در این باره به خودکفایی رسیده ایم و حتی بعضی ها را هم می توانیم در حد بین المللی صادر کنیم. به خصوص گزارشگران ورزشی، مثل جواد خیابانی که خودش هم بارها به این که بدون سوتی نمی تواند مسابقه ای را اجرا کند، اشاره کرده هست. یا جریان استاد «علیفر» که یک کاربر اینترنت با عوض کردن نام سازنده استادیوم محل بازی در ویکی پدیا به «امیر دولاب»، باعث گاف تاریخی جناب علیفر شد. ماجرای «خاله نرگس و ماشین لباسشویی فرنود» هم که جزو اتفاقات نادر پخش زنده های تلویزیون بود. یا لهجه و زبان آن مجری خونگرمی که می خواست از یک توریست خارجی راجع به هوا پرسش کند و می پرسید: «هوا چطور؟ هوا گرم؟» یا حضور یک کودک در برنامه ماه عسل و شیرین کاری صوتی اش(!) و تصویر العمل احسان علیخانی به این صدا. امروز می خواهیم چند نمونه از بامزه ترینِ این ماجراها را مرور کنیم.

وطنی ها
فصل های مختلفِ برنامه هفت گنجینه ای از سوتی ها و گاف ها بود. چه موقعی که فریدون جیرانی نمی دانست هنوز روی آنتن است و از نیاز مبرمش به دست شویی گفت، چه آن هنگامی که که مسعود فراستی در نقد فیلمی، توصیفی عجیب جهت کارگردانش به کار برد و فیلم سازی او را با واژه ای عجیب تر تعبیر کرد. هرچند مجری بعدا اعلام کرد در هیاهوی برنامه متوجه حرف منتقد نشده و از مردم و کارگردان عذرخواهی کرد.

گاف بزرگ تر این برنامه این بود که در فصلی دیگر، منتقد برنامه خیلی غیرمنتظره با سیگار و زیرسیگاری جلوی دوربین آمد و مشغول صحبت شد. هرچند دوربین به اشتباه استودیو را نشان داده بود ولی به هرحال در نوع خود بی سابقه بود. البته این بی هوا روشن شدن دوربین ها و میکروفن ها بارها کار دست مجریان و مهمانان برنامه ها داده است.

مروری بر جالب ترین سوتی های برنامه های پخش زنده

خانم مژده لواسانی یکی از برنامه هایش را این طور شروع کرد که «سلام، امروز شنبه است و اتفاقا اول هفته»! انگار به طور اتفاقی این شنبه اول هفته هم شده است هست. یا در برنامه دیگری مهمان برنامه که داشت ماجرایی را تعریف می کرد، به جای آن که بگوید «بعد از تولد پسرم»، گفت «بعد از تولید فرزند ام»!

سوتی های برنامه های زن آزاده نامداری هم در وقت اجرایش ستودنی هست. حتما چندین ویدئو از شکستن دکور و میز و صندلی در وقت اجرایش را دیده اید و تصویر العمل شدیدش به این موارد را به یاد دارید. علت تعریف کردن دختران حمید استیلی از بازی با پدرشان جلوی دوربین زنده هم یکی از آن گاف های خط قرمزی بود که با درایت مجری به خیر گذشت.

یکی دیگر از سوتی هایی که در ذهن ها ماندگار شد، جریان «قطر به سفر» بود که آقای حیاتی، اخبارگوی باسابقه سیما به جای «سفر به قطر» به زبان آورد و حتی خودش هم خنده اش گرفت!

خارجی ها
گزارشگری، اجرا یا گویندگی خبر هیچ فرقی ندارد، هر کدامش اگر برنامه زنده باشد تبدیل به یکی از سخت ترین کارهای دنیا بعد از کار در معدن زغال سنگ می شود. لابد شما هم معتقدید شغل شما بعد از کار در معدن، رده دوم سخت ترین مشاغل را دارد ولی تصاویری را که در ادامه می بینید با توضیحاتشان بخوانید تا متوجه شوید اجرای برنامه زنده چه دردسرهایی دارد و گاهی حتی اگر خود گزارشگر، مجری یا گوینده سوتی ندهد هم ممکن است یک سوتی بامزه اتفاق بیفتد. مثل:

وقتی ویندوز سیستمی که برنامه جَوی را نشان می دهد هنگ می کند. خب در برنامه ای که تصویرش را می بینید مجری جَوی تلاش کرد ماجرا را طبیعی جلوه بدهد و کل خبر ویندوز را هم خواند!

روزنامه خراسان در گزارشی نوشت: اخیرا شاهد یک سوتی تازه از آقای رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» بودیم که نام گلزن برتر ایرانی مسابقه های فوتسال بانوان آسیا ر

ممکن است یک کارشناس باشید که از اسکایپ، در حال تحلیل بازارهای جهانی هستید و خودتان را خیلی مطلع نشان می دهید ولی بی خبرید که درست پشت سرتان و جلوی میلیون ها بیننده کودک فسقلی شما در حال شیطنت است.

گزارشگر زنده مسابقه های ورزشی این دردسر را دارد که یک هوادار سر برسد و جلوی دوربین تیم حریف را به فحش ببندد یا فدای تیم خودی بشود. ولی این گزارشگر گرامی با چندینه مشت و یکی دوتا فحش کوچولو از بعد هوادار برآمد.

مجری اخبار جدی هم که باشید ممکن است روی زیورآلاتتان حساس باشید و آنقدر وسواس به خرج بدهید که متوجه شروع برنامه نباشید و این طوری غافلگیر شوید. بدتر این که تا یک دقیقه بعد تحت تاثیر ماجرا هی تپق بزنید.

خب این یکی از همه بدتر هست؛ این که یکهو موج بلندی بیاید و جلوی چشم بیننده ها و به خصوص خانواده تان که حتماً بیننده اخبار هستند مثل یک موش آب کشیده دنبال راه فرار باشید.

مشکل کارشناس ها با شیطنت فرزند هایشان تمامی ندارد. ولی این یکی از این نظر جالب بود که همسر کارشناس با استتار خنده داری تلاش می کرد فرزند را خارج کند و تمرکز کارشناس را به هم ریخته بود.

کارشناس هایی که با اسکایپ در پخش زنده شرکت می کنند ممکن است به وسیله فرزند هایشان محاصره شوند ولی حضور یک فرزند شیطان در استودیو، مورد غیرمنتظره ای است که باعث نشاط مخاطب می شود.

مروری بر جالب ترین سوتی های برنامه های پخش زنده

و ولی حضور یک سگ سیاه در برنامه زنده و مجری گرامی که تلاش می کند ترسش را مخفی کند ولی نمی تواند. خیلی سخت است از چیزی بترسید و درست هنگامی که که امکان تصویر العمل ندارید به سراغ شما بیاید.

واژه های کلیدی: اخبار | تصویر | فرزند | برنامه | دوربین | گزارشگر | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs