cappaper پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد

cappaper: پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد سید محمد خاتمی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بو

یک عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان اعتقاد است به دو علت قالیباف رای مورد نیاز را نخواهد آورد؛ نخست اینکه ارکان مهم حاکمیت نمی‌خواهند یک شخصیت نظامی کشور را اداره ک

جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بو

عبدالله ناصری : جهانگیری به نفع روحانی کنار می رود/ از رئیسی جهت توزیع آرد و گندم تقدیر می کنم/ قالیباف جاه طلب است/احمدی نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بود

عبارات مهم : پلاسکو

یک عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان اعتقاد است به دو علت قالیباف رای مورد نیاز را نخواهد آورد؛ نخست اینکه ارکان مهم حاکمیت نمی خواهند یک شخصیت نظامی کشور را اداره کند و دوم اینکه عملکرد او در شهرداری مخصوصاً در جریان پلاسکو به نماد جان سوز جهت مردم وناکارآمدی مدیریتی جهت وی تبدیل شده است است.

عبدالله ناصری می گوید در شرایط فعلی باید از روحانی حمایت کرد و اعتقاد است که جهانگیری تا قبل از رای گیری به نفع روحانی کنار خواهد رفت. او تغییرات در رئیسی را مثبت ارزیابی می کند ولی حضورش را در انتخابات جدی نمی داند. این عضو بنیاد باران حضور قالیباف جهت سومین بار را ناشی از روحیه جاه طلبی او می داند و به ایلنا می گوید بعید است ارکان مهم حاکمیت میل به داشته باشند که یک شخصیت نظامی کشور را اداره کند خصوصا که اتفاق پلاسکو نیز جهت ایرانیان به نماد غم انگیزی و ناکارآمدی قالیباف تبدیل شده است است.

جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بو

متن مصاحبه ایلنا با عضو بنیاد باران به این شرح است:

آرایش سیاسی کشور را در حال حاضر چگونه می بینید؟

قطعا فضای اجتماعی ما به گونه ای خواهد بود که بدون تردید شاهد انتخابات دوقطبی در اردیبهشت ۹۶ خواهیم بود.ماهیت اجتماعی و روانی جامعه ما در طول سالیان متمادی این را ثابت کرده است ، ما هر چه قدر هم بخواهیم انتخابات را به سوی چند قطبی پیش ببریم چنین اتفاقی رخ نمی دهد حتی اگر چندین کاندیدا مانند امسال عضویت کرده باشند باز هم ما فضای دوقطبی را خواهیم داشت.

یک عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان اعتقاد است به دو علت قالیباف رای مورد نیاز را نخواهد آورد؛ نخست اینکه ارکان مهم حاکمیت نمی‌خواهند یک شخصیت نظامی کشور را اداره ک

حافظه سیاسی ما نشان داده است هر لحظه در کشور ما بین دو جریان مهم مسابقه وجود دارد که البته با توجه به شرایط کنونی کشور باید به این توصیه توجه کرد که امروز جریان اصولگرا به دو بخش تقسیم شده؛ بخش تاریخی، هویت دار و دارای شناسنامه کنار روحانی قرار گرفته و بخش دیگر که رقبای روحانی هستند در طرف برابر قرار می گیرد.

اما بدون تردید اوضاع یک قطب که نامزد آنان مدیر جمهور فعلی است مشخص و قابل آینده نگری است ولی جهت قطب برابر نمی شود تا مشخص شدن نامزد نهایی شانسی را در نظر گرفت.

فکر می کنید باتوجه به شرایطی که بر شمردید سبد رای کدام کاندیدا می تواند سنگین تر از مابقی نامزدها باشد؟

جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بو

فکر می کنم علی رغم مشکلاتی که وجود دارد بیشترین آرا در سبد روحانی ریخته خواهد شد.

در ساعات آخر عضویت شاهد بودیم که معاون اول مدیر جمهوری در وزارت کشور حضور یافت و عضویت کرد که باعث شد حرف و حدیث های به وجود بیاید تحلیل شما از این عضویت و ادامه حضور جهانگیری چیست؟

دکتر جهانگیری علت خود را از عضویت در انتخابات اعلام کرد بعد بنابراین به شخصه نمی تواند جریان ساز باشد و نگرانی هایی که از سوی بعضی از دوستان ابراز می شود بی مورد هست، او معاون اول مدیر جمهور است و تاکنون هم ستاد مستقلی را شکل نداده است به نظر می رسد در میدان تا وقت انتخابات حضور خواهد داشت و بعد از آن به نفع روحانی انصراف می دهد.

یک عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان اعتقاد است به دو علت قالیباف رای مورد نیاز را نخواهد آورد؛ نخست اینکه ارکان مهم حاکمیت نمی‌خواهند یک شخصیت نظامی کشور را اداره ک

نظرتان در مورد چرایی عضویت احمدی نژاد چیست؟

ابتدا ذکر یک توصیه مهم است احمدی نژاد داراری شخصیت خود شیفته است که خود باوری کاذب دارد، به علت همین امر است که می خواهد به هر طریقی که شده است در تاریخ و جامعه کشور عزیزمان ایران ماندگار شود او انتخابات را فرصتی مناسب جهت تحقق این ایده می دانست ولی راه و میدان بر آن بسته شد .وقتی این قطعات را کنار هم می گذاریم به جریانات مشکوکی می رسیم این احتمالات را نامه مشایی به آقای خاتمی تقویت می کندکه این جریان به دنبال خلق یک پدیده اجتماعی و دقیقاً به معنای کلمه بحران بوده و هستند، که حکومت این معنا را فهم کرده و مدیریت کرد.

جهانگیری به نفع روحانی کنار می‌رود/ احمدی‌نژاد به دنبال امنیتی کردن انتخابات بو

باید گفت که امروز احمدی نژاد و یارانش درصدد شکل گیری بحران در دوران انتخابات هستند، که این به نفع کشور در شرایط فعلی نیست. می توان گفت آنها می درخواست کردند فضا را امنیتی کنند که هزینه اش را زیاد طرفداران دولت و اصلاح طلبان می دادند.آن هم در شرایطی که کشور بیش از هر وقت به امنیت و آرامش نیاز دارد و باید مردم را آماده کنیم تا با انگیزه به پای صندوق های رای بیایند.

جریان احمدی نژاد و شخص او اعتقاد بودند که هنوز طرفدارانی دارند که می توانستند رأی بیشتری از سال های ۸۴ و ۸۸ به دست آورند؟!!

نمی توان کتمان کرد که بخشی از جامعه هوادار وی هستند ولی قسمت عظیمی از مردم با چشم خود بلاهایی که بر اثر مدیریت ناکافی وی بر سر کشور آمد را دیدند. احمدی نژاد بعد از سال ۹۲ به پست و موقعیت دیگر فکر نمی کند ولی هر لحظه طالب حضور در صحنه بوده است او مدیر جمهوری بود که با توجه به عملکردش در وقت ریاستش و عقب انداختن توسعه کشور، یادش از ذهن ها زدوده نخواهد شد ولی با این حال ترجیح می دهد که در صحنه حضور پیدا کند.

نظر شما راجع به کاندیداتوری ابراهیم رئیسی چیست؟

تردید ندارم حضور شخصی مانند ابراهیم رئیسی در میدان انتخابات زیاد روانی و جهت منصرف کردن حضور روحانی در میدان انتخابات هست، که دوستان اصلاح طلب این جریان را جدی گرفته اند، موقعیت و جایگاهی که رئیسی در آستان قدس پیدا کرده بسیار مهم تر از نامزدی در انتخابات است.

به گفته کارشناسان و صاحب نظران آقای رئیسی تغییرات زیادی در حوزه فکری و گرایشات خود داشته است که می تواند به علت شرکت در انتخابات باشد، تا چه حد می تواند این گفته درست باشد؟

به نظرم باید از این تغییرات استقبال کرد و به دوستان اصلاح طلب و اصولگرا توصیه می کنیم دچار توهم توطئه نشوند. اینکه آقای رئیسی تصمیم گرفته در دهه پنجم حیات سیاسی خودش تغییری ایجاد کند و شخصیت جدیدی بسازد باید از او استقبال بکنیم. نامزدی رئیسی در واقع بازی است که رسانه های رقیب دولت به راه انداخته اند ولی این را نمی دانند در حال حاضر اختیارات وی کمتر از ریاست جمهوری نیست.

برخی معتقدند این روزها بی شباهت به سال هایی که سید محمد خاتمی قصد ورود به انتخابات را داشت نیست چقدر فکر می کنید که این تشبیه درست است؟

درست است عده ای این روزها مناظره سید و شیخ سال۷۶ را مطرح می کنند؛ یعنی آقای ناطق نوری و آقای خاتمی ولی یک توصیه را باید در نظر گرفت که شاید این بار عنوان بر تصویر شود یعنی آدمی در راس امور مجریه قرار بگیرد که هیچ گونه سمتی در این در این قوه تاکنون نداشته هست. من به شخصه از توزیع آرد و گندم در استان های جنوبی تقدیر می کنم لیکن دولت در شرایطی واقع شده است است که تمام کیسه هایش خالی شده. امروز می بینیم که پرداخت یارانه ها، حقوق بازنشستگان و کارمندان، مسئله جدی جهت دولت به وجود آورده و اعتقاد دارم تنها راه نجات کمک شرکت هایی مانند آستان قدس و جذب سرمایه گذاری خارجی است.

اگرچه مبلغی که جهت این کار صرف شده است در بودجه و سرمایه این نهاد آنچنانی نیست ولی باید کاری کرد که این سیاست ادامه پیدا کند.هیچ اشکالی ندارد که ارگان های خارج از دولت پرسشها اجتماعی را حل کنند، به عنوان نمونه در بحث کارتن خواب ها یک نهاد می تواند این معضل را به خوبی حل و فصل کند،من به شخصه به عنوان یک کنشگر اصلاح طلب از این امر حمایت می کنم و با آنها نیز همراهی خواهم کرد.آستان قدس رضوی و یا ستاد اجرایی فرمان امام می تواند نقاط ضعف کشور را که ربطی هم به دولت ندارد برطرف کند.

به سال ۷۶ اشاره کردید فکر می کنید عامل مهم که باعث شد سید محمد خاتمی در آن سال با وجود تخریب و تهمت هایی که به او زده شده است رأی بالایی بیاورد که تا آن وقت در تاریخ سیاسی کشور بی سابقه بود؟

عوامل مختلفی وجود داشت ولی می توان به مهم ترین آن یعنی رأی بخش سنتی جامعه که صداقت را در بیان و واکنش‌ها آقای خاتمی دیده بودند اشاره کرد و شعار معروفی که در سفر استان کهکیلویه و بویراحمد که سلام بر سه سید فاطمی بود شکل گرفت تاثیر بسیار زیادی بر رای آوری داشت.

قالیباف شهردار فعلی پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان یک نامزد منتقد جدی دولت است فکر می کنید بعد از اتفاق پلاسکو و املاک نجومی می تواند رأی داشته باشد؟

حضور قالیباف در عرصه انتخابات نشان از روحیه جاه طلبی او دارد. هرگز این وقت را از دست نمی دهد ولی دو نشانه وجود دارد که می توان گفت قالیباف رای مورد نیاز را نخواهد آورد. نخست اینکه ارکان مهم حاکمیت نمی خواهند که یک شخصیت نظامی کشور را اداره کند و دوم اینکه عملکرد او در شهرداری مخصوصاً در جریان پلاسکو تبدیل به یک نماد شده است است.پلاسکو جهت کشور عزیزمان ایران نماد جان سوزی و غم انگیزی است و جهت قالیباف نشان از یک مدیر ناکارآمد و فارغ از کفایت های مورد نیاز دارد. همگان دیدیم که در جریان برخورد دو قطار مدیر راه آهن عذرخواهی می کند و استعفا می دهد؛ به مراتب این عمل او کمتر در خاطره ها مانده است ولی واکنش‌ها قالیباف و جریان پلاسکو مانند پرونده سه هزار میلیاردی که خیلی ها تلاش کردند که از خاطره ها محو شود از یاد افکار عمومی نرفت.

واژه های کلیدی: پلاسکو | قالیباف | انتخابات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | سید محمد خاتمی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs