cappaper پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد

cappaper: پلاسکو قالیباف انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد سید محمد خاتمی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خداحافظی با جهش قیمت مسکن

یک کارشناس بازار مسکن گفت: به طور قطع تا آخر دولت دوازدهم جهشی در قیمت مسکن اتفاق نمی‌افتد، بلکه روند صعودی معاملات را همراه با زیاد کردن منطقی قیمت‌ها شاهد خوا

خداحافظی با جهش قیمت مسکن

خداحافظی با جهش قیمت مسکن

عبارات مهم : بازار

یک کارشناس بازار مسکن گفت: به طور قطع تا آخر دولت دوازدهم جهشی در قیمت مسکن اتفاق نمی افتد، بلکه روند صعودی معاملات را همراه با زیاد کردن منطقی قیمت ها شاهد خواهیم بود.

عباس شوکتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بنده قبلا هم اعلام کردم که رکودی در بازار مسکن وجود ندارد و همین حالا بازار در اوضاع رونق به سر می برد. رشد ۷ درصدی قیمت مسکن و ۶ درصدی صدور پروانه های ساختمانی هم نتیجه کم کردن سود بانکی و سیاست های تقویت تقاضا به وسیله دولت است.

خداحافظی با جهش قیمت مسکن

وی افزود: مساله مهم این است که عده ای از سازندگان سنتی همچنان منتظر رونقی شبیه به سال های قبل از سال ۱۳۹۱ هستند که یک شبه قیمت ها چند برابر و روز به روز از قدرت خرید مردم کاسته می شد، در حالی که با توجه به سیاست های دولت دوازدهم و شناختی که بنده از وزیر محترم راه وشهرسازی دارم، به هیچ وجه اسیر جریان سازی ها نخواهد شد.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قطعا در نیمه دوم سال تعداد کسانی که از تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم استفاده می کنند زیاد کردن می یابد، خاطرنشان کرد: اگر چه دولت یازدهم عملکرد قابل قبولی جهت مهار قیمت مسکن داشت، ولی اعتقاد دارم هنوز هم بخش مسکن نیازمند تسهیلات به مراتب بیشتری است و با تزریق هدفمند این تسهیلات در قالب صندوق بعد انداز منزل اولی ها و بافت های فرسوده شهری تورمی اتفاق نمی افتد.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: به طور قطع تا آخر دولت دوازدهم جهشی در قیمت مسکن اتفاق نمی‌افتد، بلکه روند صعودی معاملات را همراه با زیاد کردن منطقی قیمت‌ها شاهد خوا

شوکتی با ابراز خرسندی از مصرفی شدن مسکن در کشور گفت: بعضی از سازندگان از نگاه مصرفی مسئولان به صنعت ساختمان و مسکن واهمه دارند آیا که تصور می کنند با از بین بردن سفته بازی و کم کردن تورم نمی توان در این بازار فعالیت کرد در حالی که جامعه ما هر سال ۸۰۰ هزار واحد مسکونی مصرفی نیاز دارد و بازار بسیار خوبی جهت تمامی فعالان این عرصه است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم دولت همزمان با اتخاذ سیاستهایی در جهت تولید مسکن باید نسبت به مدیریت موجودی واحدهای مسکونی فعلی اهتمام ورزد؛ آیا که طبق آمارها حدود ۲۴ میلیون خانوار در برابر ۲۷ میلیون مسکن داریم و این در حالی است که گفته می شود ۴ میلیون خانوار به صورت فشرده در ۱.۳ میلیون مسکن زندگی می کنند.

به گفته شوکتی، شرایط موجود نشان می دهد واحدهای مازاد در اختیار متقاضیان واقعی مسکن قرار ندارد که دولت باید با اتخاذ سیاستهایی در جهت استقرار خانواده های فاقد مسکن در ۴.۷ میلیون واحد مسکونی خالی و نیمه خالی کارها مورد نیاز را انجام دهد.

خداحافظی با جهش قیمت مسکن

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | تسهیلات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs